Fenomenalny powrót Borussii Dortmund w meczu ze słabeuszem! Do przerwy przegrywała 0:3

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie przegrywała na własnym stadonie z SC Paderborn 0:3, ale w drugiej połowie strzeliła trzy gole i zremisowała 3:3. Były reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Strzelanie w Dortmundzie rozpoczął w piątej minucie Streli Mamba. Pomocnik SC Paderborn wykorzystał dobre podanie z prawej strony boiska i wyprowadził gości na prowadzenie. Kibice na Signal Iduna Park byli w szoku, a ich piłkarze tracili kolejne gole. W 37. minucie drugiego gola strzelił Mamba, a w 43. wynik na 3:0 dla ostatniej drużyny Bundesligi podwyższył Gerrit Holtmann. Borussia zeszła na przerwę z wynikiem 0:3.

Jaka przyszłość czeka Łukasza Piszczka? [WIDEO]

W przerwie Lucien Favre wykorzystał już wszystkie zmiany, a gra Borussii Dortmund zaczęła zmierzać w dobry kierunku. Nadzieję dał w 47. minucie Jadon Sancho, ale do remisu gospodarze potrzebowali jeszcze dwóch goli. Do 83. minuty goście wciąż prowadzili 3:1, ale wtedy gola strzelił Axel Witsel. Było 2:3 i Borussia miała jeszcze kilka minut na wyrównanie. Udało się w doliczonym czasie gry, kiedy Marco Reus wykorzystał podanie Sancho i dał Borussii jeden punkt drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy.

Całe spotkanie w barwach Borussii Dortmund rozegrał Łukasz Piszczek. Zespół Polaka po 12 meczach zajmuje piąte miejsce w Bundeslidze, ma 20 punktów. SC Paderborn jest na ostatnim miejscu w lidze. W 12 meczach zdobył pięć punktów.