Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski wybrany najlepszym napastnikiem w historii Bayernu Monachium. Wyprzedził legendę

Oficjalna strona Bundesligi stworzyła ranking dziesięciu najlepszych napastników w historii Bayernu Monachium. Robert Lewandowski zajął pierwsze miejsce. Co zdecydowało o tym, że został uznany za lepszego od Gerda Muellera?

Lewandowski goni w tym sezonie historyczny rekord Muellera, który w sezonie 1970/1971 strzelił aż 40 goli. Polak po 11 meczach ma aż 16 goli w Bundeslidze, dzięki czemu ten "nieśmiertelny rekord" - jak mówił Karl-Heinz Rummenigge - może zostać pobity.

Zbigniew Boniek ocenia szanse Lewandowskiego na Złotą Piłkę:

Zobacz wideo

Wciąż są ze sobą porównywani: Mueller strzelał co 105 minut, Lewy co 109 minut. Niemiec zdobył dla Bayernu w Bundeslidze aż 365 bramek w 427 meczach. Polak w 301 spotkaniach strzelił tych goli 218. Jest na czwartym miejscu najlepszych strzelców Bundesligi w historii z zaledwie dwoma bramkami straty do podium i trzeciego Uliego Hoenessa.

Lewandowski wybrany najlepszym, bo gra z lepszymi przeciwnikami

Oficjalna strona Bundesligi stwierdziła jednak, że najlepszym napastnikiem w historii Bayernu Monachium jest Lewandowski. Dlaczego? – Musi rywalizować z szybszymi i sprawniejszymi przeciwnikami niż Mueller, a ogromne oczekiwania związane z obecnymi czasami, napędzanymi przez media, tylko wzmacniają osiągnięcia Polaka – czytamy w uzasadnieniu. - Po prostu musiał zdobyć pierwsze miejsce na naszej liście - napisano. 

Gerd Müller znalazł się oczywiście na drugiej pozycji. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęli kolejno: Claudio Pizarro, Giovane Elber, Miroslav Klose, Luca Toni, Jurgen Klinsmann, Mario Gomez, Carsten Jancker oraz Karl-Heinz Rummenigge.