Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Robert Lewandowski jest najlepszym piłkarzem 2019 roku". France Football: Jest coś, co go ogranicza

Jean-Pierre Papin, były napastnik reprezentacji Francji, uznał Roberta Lewandowskiego za najlepszego piłkarza 2019 roku. Ale "France Football" pisze, że ograniczeniem Polaka jest Bundesliga. - Sportowo i medialnie liga niemiecka jest za rozgrywkami w Hiszpanii i w Anglii. Gdzie byłby Polak, gdyby grał w tych ligach? - zastanawia się francuski magazyn.

Magazyn "France Football" podgrzewa atmosferę przed galą Złotej Piłki, której jest organizatorem. Jedna z najbardziej prestiżowych imprez w świecie piłki nożnej odbędzie się drugiego grudnia w Paryżu. To na niej poznamy najlepszego piłkarza 2019 roku, a szansę na ten tytuł ma Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski szczerze o Złotej Piłce [WIDEO]

Zobacz wideo

Polak jest w genialnej formie, a Jean-Pierre Papin, były napastnik reprezentacji Francji, na łamach magazynu już nazwał go najlepszym piłkarzem 2019 roku.

- Gdzie byłby dzisiaj Lewandowski na światowej mapie najlepszych piłkarzy, gdyby nie grali już nieosiągalni Messi i Cristiano Ronaldo? - pyta w swoim artykule "France Football". Ale zaznacza, że jest jedna rzecz, która może uniemożliwić Polakowi zwycięstwo w plebiscycie Złotej Piłki. - Bundesliga, w której stawia się na ofensywę, jest dla niego idealna, ale stanowi też duże ograniczenie. Sportowo i medialnie jest za rozgrywkami w Hiszpanii i w Anglii. Pytanie, gdzie byłby Polak, gdyby grał w tych ligach? - zastanawiają się Francuzi.

Robert Lewandowski w 2019 roku strzelił 48 goli dla Bayernu Monachium i reprezentacji Polski. Jest w życiowej formie, a w jedenastu pierwszych meczach Bundesligi sezonu 2019/2020 za każdy razem trafiał do siatki rywali.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl