Krótki odpoczynek Arjena Robbena po zakończeniu kariery. Holender znalazł już nową pracę

Arjen Robben zakończył piłkarską karierę w sierpniu 2019. Legenda Bayernu Monachium nie wytrzymała jednak długo na emeryturze. Holender wyjawił, że obecnie pracuje jako trener juniorów w niemieckim klubie TSV Gruenvald.

- Teraz chciałbym nieco odciąć się od futbolu. Mojej głowy nie zaprzątają też myśli o zostaniu trenerem z samego topu. Skupię się raczej na treningach z moim synem Kaiem - zapowiadał jeszcze w sierpniu Arjen Robben. Legenda Bayernu Monachium rzeczywiście uczy piłkarskiego fachu swojego potomka, przy okazji szkoląc całą drużynę "F" (roczniki 2011 i 2012) klubu TSV Gruenvald, grającego na 6. szczeblu rozgrywkowym w Niemczech. Robben objął drużynę syna już jakiś czas temu, jednak informację o tym upubliczniono dopiero w listopadzie. 

W swoim pożegnalnym meczu Robben zdołał wpisać się na listę strzelców. Holender pokonał wówczas bramkarza Eintrachtu Frankfurt. Bramkę można obejrzeć na poniższym wideo:

Zobacz wideo

Arjen Robben nie wytrzymał długo na piłkarskiej emeryturze. Holender pracuje jako trener juniorów w TSV Grunevald

"Praca z tymi chłopakami sprawia mi frajdę. Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu, a w weekendy rozgrywamy mecze" - przyznał 35-latek w rozmowie z "Bild am Sonntag". 

Robben dołączył do Bayernu Monachium w 2009 roku. W barwach aktualnych mistrzów Niemiec rozegrał w sumie 309 spotkań, w których strzelił 144 gole. Z niemieckim klubem pożegnał się w sierpniu 2019 roku wraz z inną klubową legendą - Franckiem Ribery'm (Francuz zdecydował się kontynuować karierę we włoskiej Fiorentinie).

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o: