Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Bayern Monachium wybrał trenera! Poprowadzi zespół przynajmniej do Bożego Narodzenia

Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że Hans-Dieter Flick pozostanie trenerem mistrza Niemiec przynajmniej do Bożego Narodzenia. - Ufamy mu - ogłosiły klubowe władze.

Władze Bayernu Monachium zdecydowały, że trenerem pierwszego zespołu pozostanie Hansi Flick. Przynajmniej do końca 2019 roku. 54-latek najpierw był asystentem Niko Kovaca, później tymczasowo przejął zespół po Chorwacie, a teraz został na stałe trenerem monachijskiego klubu. Bayern przekazał tę wiadomość w oficjalnym komunikacie: - Ponieważ nie chcemy być pytani w każdą sobotę, czy Hansi jest trenerem na nadchodzący mecz, informujemy: Hansi Flick będzie - przynajmniej do Bożego Narodzenia - naszym trenerem - czytamy na oficjalnej stronie Bayernu.

Fantastyczny mecz Bayernu Monachium! [WIDEO]

Zobacz wideo

Byłego asystenta Kovaca chwali Karl-Heinz Rummenigge. - Ma imponujący pomysł na trening i taktykę. Ma również bardzo dobry kontakt z piłkarzami - przyznał prezes Bayernu.

Kim jest nowy trener Bayernu Monachium?

Hansi Flick przez ponad dwadzieścia lat pracował za plecami kogoś większego - Joachima Loewa, Oliviera Bierhoffa czy Niko Kovaca. Wygodnie czuł się na tylnym siedzeniu. Ale skoro już siada za kierownicę, to jazda powinna być brawurowa. Szybsza i odważniejsza niż za Kovaca. Więcej w tekście Dawida Szymczaka, dziennikarza Sport.pl.