Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern Monachium ustalił budżet transferowy. Wiadomo, kogo będzie chciał kupić

200 milionów euro - zdaniem portalu sport1.de tyle ma wynosić budżet transferowy Bayernu Monachium w przyszłym roku. Aktualni mistrzowie Niemiec jego dużą część latem 2020 mają przeznaczyć na Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen.

Według informacji portalu sport1.de, rada nadzorcza Bayernu Monachium zatwierdziła budżet na przyszłoroczne letnie okno transferowe. Zdaniem niemieckiego serwisu, Bawarczycy na nowych piłkarzy po zakończeniu aktualnego sezonu przeznaczą aż 200 mln euro.

Zobacz wideo

Znaczną część budżetu ma pochłonąć sprowadzenie Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen. Jeden z najlepszych pomocników Bundesligi może kosztować nawet 100 mln euro. - Jest na szczycie listy życzeń Bayernu. Rozmowy w sprawie transferu powinny się odbyć już w najbliższych tygodniach - pisze sport1.de. - Problemem jest jednak to, że Havertza chcą także inne europejskie kluby - dodaje portal.

W przypadku niepowodzenia w transferze Havertza, Bayern ma postarać się o wykupienie Philippe Coutinho, obecnie wypożyczonego z FC Barcelony. Brazylijczyk ostatnio prezentuje się jednak słabo, i jeśli nie odzyska formy z początku sezonu, to Bawarczycy prawdopodobnie zrezygnują z jego stałego transferu. W tej sytuacji opcję numer trzy może stanowić Christian Eriksen z Tottenhamu.

Sport1.de informuje także, że po zakończeniu sezonu zmiany kadrowe obejmą pozycję bramkarza. 33-letniego Manuela Neuera, który w monachijskiej drużynie występuje od 2011 roku, zastąpić może Alexander Nuebel z Schalke. Wzmocniona zostać ma także obrona, ale tu do transferów dojdzie jeszcze zimą.