Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cichy kandydat na trenera Bayernu. "Może być dobrze odebrany przez kibiców"

Mark van Bommel może zostać trenerem Bayernu Monachium. Tak przynajmniej twierdzi  "L'Equipe", który nazywa Holendra cichym kandytatem. - Jego zatrudnienie może być dobrze odebrane przez kibiców - zwraca uwagę francuski dziennik.

Do niedawna Arsene Wenger, ale też pozostający bez pracy Jose Mourinho i Massimiliano Allegri. Trener RB Lipsk Ralf Rangnick, trener Ajaxu Amsterdam Erik ten Hag oraz szkoleniowiec PSV Eindhoven Mark van Bommel. O tym ostatnim pisze się najmniej, ale zdaniem "L'Equipe", to właśnie Holender może zostać nowym trenerem Bayernu Monachium.

Zobacz wideo

Van Bommel jest związany z PSV od półtora roku. W minionym sezonie sięgnął po wicemistrzostwo Holandii. Rozwiązanie kontraktu z obecnym klubem - jest ważny jeszcze przez dwa lata - dla Bawarczyków nie byłoby żadnym problemem. Większym - zdaniem L'Equipe - jest nikłe doświadczenie Van Bommela, bo PSV jest dla 42-latka dopiero pierwszym klubem w karierze, w którym pełni funkcję pierwszego trenera.

Brak doświadczenia na najwyższym poziomie, szczególnie w tak dużej lidze, jest wadą. I dlatego niektórzy członkowie rady nadzorczej Bayernu sprzeciwiają się jego nominacji - czytamy we francuskim dzienniku. Ale ten informuje również, że zatrudnienie Holendra może być dobrze odebrane przez kibiców, bo ci doskonale pamiętają go z boiska. Z jego najlepszych lat kariery (2006-2011), które Van Bommel spędził właśnie w Bayernie.

Kto zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium? "Cichy faworyt" [WIDEO]

Zobacz wideo

- Nie wywieramy na sobie presji. Decyzję podejmiemy w spokoju. Hansi jest obecnie właściwym trenerem - powiedział kilka dni temu dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzic. Hansi to oczywiście Hans-Dieter Flick. Dotychczasowy asystent Niko Kovaca, który po jego zwolnieniu został mianowany tymczasowym trenerem Bayernu.

Więcej o: