Władze Bayernu już skontaktowały się z kandydatem na trenera. Szybka, obiecująca odpowiedź

Władze Bayernu Monachium skontaktowały się z Erikiem ten Hagiem, który miałby zostać następcą Niko Kovaca. Trener Ajaksu Amsterdam miał wyrazić zainteresowanie poprowadzeniem mistrzów Niemiec, ale dopiero w przyszłym sezonie.

Niko Kovac w niedzielę został zwolniony z funkcji trenera pierwszej drużyny Bayernu Monachium. Władze mistrzów Niemiec decyzję o pożegnaniu się z chorwackim szkoleniowcem podjęły po tym, jak w sobotę jego zespół przegrał 1:5 z Eintrachtem Frankfurt. Początkowo Kovac, który według niektórych źródeł sam podał się do dymisji, miał otrzymać ostatnią szansę w dwóch najbliższych meczach Bayernu (z Olympiakosem w Lidze Mistrzów i Borussią Dortmund w Bundeslidze), ale podczas wieczornego spotkania obydwie strony zdecydowały, że kończą współpracę.

Zobacz wideo

Władze Bayernu Monachium skontaktowały się z kandydatem na następcę Kovaca. Jest odpowiedź

Kovaca w dwóch najbliższych spotkaniach (z Olympiakosem w Lidze Mistrzów i Borussią Dortmund w Bundeslidze) zastąpi Hans-Dieter Flick. Później mistrzowie Niemiec ogłoszą nazwisko nowego trenera. Wiadomo już, że nie zostanie nim Erik ten Hag, z którym - według informacji skysports.com - szefowie Bawarczyków skontaktowali się w weekend. Trener Ajaksu co prawda miał wyrazić chęć przejęcia monachijskiego zespołu, ale dopiero od przyszłego sezonu. Teraz chce dokończyć walkę o mistrzostwo Holandii z Ajaksem, który pod jego wodzą spisuje się świetnie, mając na koncie 10 ligowych zwycięstw i dwa remisy. Bardzo dobrze amsterdamczycy prowadzeni prze ten Haga grali zresztą już w ubiegłym sezonie, w którym po raz pierwszy od 1997 roku doszli do półfinału Ligi Mistrzów. 

Na razie nie wiadomo więc, kto zostanie nowym trenerem Bayernu. Wśród najpoważniejszych kandydatów wymienia się m.in. Jose Mourinho i Massimiliano Allegriego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.