Bayern Monachium ma faworyta do zastąpienia Niko Kovaca. "Czeka na telefon"

- Erik ten Hag zdaje się czekać na telefon z Monachium. Jest uważany za faworyta Rummenigge do zastąpienia Niko Kovaca - tak o sytuacji w Bayernie Monachium pisze niemiecki portal Sport1.de.
Zobacz wideo

Sport1.de pisze o tym, że sytuacja Niko Kovaca jest coraz gorsza. Bayern Monachium co prawda awansował do kolejnej rundy Pucharu Niemiec, ale wyeliminował drugoligowe VFL Bochum dopiero po dwóch golach w końcówce. - To zwycięstwo, które smakowało jak porażka - napisał niemiecki portal. Bayern po raz kolejny grał zbyt wolno i nie w swoim stylu.

Dodatkowo Kovac nie ma poparcia piłkarzy, którzy są zdziwieni niektórymi jego decyzjami personalnymi. Chorwackiego trenera z zawodnikami nigdy nie łączyła miłość, ale relacje są coraz gorsze. Kovac szkodzi sobie swoimi wypowiedziami: o Thomasie Muellerze, o tym, że Bayern nie może grać jak Liverpool ("nie możesz jechać 200 km/h, gdy jesteś w stanie rozpędzić się do zaledwie 100 km/h) czy o... pogodzie w Pireusie i Chociebużu. Zdaje się, że to do tego odniósł się Manuel Neuer po ostatnim meczu z Bochum, gdy stwierdził, że "nie możemy szukać wymówek w ulewie, słońcu, wietrze czy czymkolwiek. Każdy musi zacząć od siebie".

Kovac między wierszami zdaje się obwiniać swoich piłkarzy. - Gdy wszyscy robią to, czego oczekuje trener, wtedy wszystko działa - powiedział o piłkarzach Bochum. Duża liczba niedokładnych podań Bayernu była dla niego "zagadką", czymś "jasno powiązanym z nastawieniem piłkarzy".

Bayern Monachium już myśli o następcach Niko Kovaca

Pozycja Chorwata może osłabnąć po zapowiadanym odejściu Ulego Hoenessa, prezesa klubu. Wobec tego ogromny wpływ na decyzje co do przyszłości będzie miał Karl-Heinz Rummenigge. I jak informuje Sport1.de w przypadku zwolnienia Kovaca jego faworytem do przejęcia Bayernu będzie Erik ten Hag. Holender prowadzi Ajax, z którym w poprzednim sezonie awansował do półfinału Ligi Mistrzów i zdobył mistrzostwo Holandii. Rummenigge podoba się również pomysł zatrudnienia Ralfa Rangnicka, lecz zatrudnienie go wydawałoby się bardzo trudne - ma zbyt wielu przeciwników w klubie.

Za to dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić na stanowisku trenera Bayernu widziałby Mauricio Pochettino, który obecnie przeżywa bardzo trudne chwile w Tottenhamie Hotspur. Najpierw jednak Niko Kovac musiałby zostać zwolniony - Chorwat nie ma zamiaru odchodzić, liczy na to, że co najmniej wypełni kontrakt ważny do 2021 roku. To będzie jednak zależało od wyników w najbliższych tygodniach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA