Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niemieckie media: Konflikt w Bayernie? Niko Kovac nie naprawił relacji z drużyną

Choć Bayern Monachium ma tylko punkt starty do lidera Bundesligi, a w Lidze Mistrzów lideruje grupie z kompletem punktów, styl gry prezentowany przez drużynę Niko Kovaca pozostawia wiele do życzenia. Zdaniem "Kickera" również sami piłkarze dostrzegają coraz więcej mankamentów w metodach chorwackiego szkoleniowca.

Bayern Monachium wygrywa, choć nie zachwyca. Spotkania z Olympiakosem w Lidze Mistrzów , Unionem Berlin z Bundeslidze oraz VfL Bochum w krajowym pucharze zakończyły się zwycięstwami Bawarczyków, jednak eksperci zarzucają drużynie nieprzekonujący styl gry

Bayern Monachium - Union Berlin 2:1. Gol Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Zobacz wideo

Konlfikt w Bayernie Monachium? Niko Kovac nie zdołał naprawić relacji z drużyną

Magazyn "Kicker", powołujący się na klubowe źródła, twierdzi, że również sami piłkarze Bayernu nie są zadowoleni ze współpracy z trenerem Niko Kovacem. Zawodnicy zarzucają podobno Chorwatowi, że nie dostrzega własnych błędów, zrzucając niemal całą odpowiedzialność za wyniki klubu na barki szatni.

Co więcej, piłkarzom z Allianz Arena nie podobają się również metody treningowe stosowane przez sztab szkoleniowy. Piłkarze doceniają co prawda szczegółowe analizy wideo, jednak woleliby poświęcić więcej czasu na wyrabianie automatyzmów w ataku oraz ćwiczenie gotowych rozwiązań w czasie posiadania piłki. Kovac postawił natomiast akcent na defensywę. 

Zdaniem niemieckich dziennikarzy tarcia na linii trener-piłkarze pojawiły się już w poprzednim sezonie i, jak widać, wciąż nie udało się ich naprawić. "Problem nie dotyczy jednego czy dwóch zawodników" - sugeruje "Kicker". 

 

Niemieckie media już od kilku miesięcy spekulują na temat możliwych następców chorwackiego szkoleniowca. W tym kontekście wymienia się obecnie: Mauricio Pochettino (Tottenham) i Erika Ten Haga (Ajax Amsterdam). 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE