Manchester United zainteresowany Thomasem Muellerem. Jest stanowcza reakcja Bayernu

Manchester United rozpoczął poszukiwania zawodników, którzy zimą będą mogli wzmocnić drużynę Ole Gunnara Solskjaera. Jednym z nich miał być Thomas Mueller, ale doniesienia o jego ewentualnej sprzedaży bardzo szybko uciął dyrektor sportowy mistrzów Niemiec, Hasan Salihamidzić.

Zaledwie 13 bramek zdobył w tym sezonie Manchester United. Słaba skuteczność w ataku to jeden z powodów, przez które drużyna Ole Gunnara Solskjaera zajmuje dopiero 7. miejsce w tabeli Premier League. Władze angielskiego klubu planują więc sprowadzenie kilku nowych piłkarzy podczas zbliżającego się zimowego okna transferowego. Jednym z nich miał być Thomas Mueller.

Zobacz wideo

Manchester United zainteresowany Thomasem Muellerem. Jest stanowcza reakcja Bayernu

Reprezentant Niemiec do Manchesteru jednak nie trafi, bo na jego transfer zgody nie wyrażą szefowie mistrzów Niemiec. Świadczą o tym słowa dyrektora sportowego klubu. - Mamy dwóch graczy niezdolnych do gry (Niklas Suele i Lucas Hernandez -red.), a wy próbujecie nam mówić o sprzedaży piłkarza? Nie ma do tego powodu - przyznał Hasan Salihamidzić, cytowany przez "The Mirror".

Sam Mueller też nie pali się do wyjazdu, choć jeszcze niedawno mówił, że zastanawia się nad przyszłością w Monachium, bo gra zbyt mało. Ostatnio zmienił jednak narrację. - Zmiana otoczenia? W Monachium własnie zmienia się pogoda, to mi wystarczy - powiedział po jednym z ostatnich meczów zespołu Niko Kovaca.

Manchester interesuje się jeszcze dwoma napastnikami o podobnej charakterystyce: Mario Mandzukiciem z Juventusu i rewelacyjnym Erlingiem Brautem Haalandem, który w tym sezonie robi furorę w barwach Red Bulla Salzburg.

Więcej o: