Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Alphonso Davies zachwycony Lewandowskim. "Każdego dnia robi coś dodatkowego"

- Robert Lewandowski jest wybitnym graczem. Każdego dnia na treningach robi coś dodatkowego, żeby jeszcze polepszyć swoją grę - w rozmowie z telewizją klubową Bayernu Monachium powiedział Alphonso Davies.

W sobotnim spotkaniu Bayernu Monachium z Unionem Berlin Robert Lewandowski strzelił 13. ligowego gola w tym sezonie (można go zobaczyć w poniższym materiale wideo). Wicekapitan mistrzów Niemiec pobił tym samym rekord - zdobył bramkę w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu Bundesligi. Czegoś takiego dokonał jako pierwszy w historii.

Zobacz wideo

Alphonso Davies zachwycony Lewandowskim. "Każdego dnia robi coś dodatkowego"

Bicie kolejnych rekordów i znakomita forma w tym sezonie sprawiły, że Lewandowskim zachwycają się wszyscy - od kibiców, przez dziennikarzy aż po kolegów z zespołu. Robi to m.in. Alphonso Davies, 18-letni skrzydłowy Bayernu Monachium. - Lewandowski jest wybitnym graczem i trudno powiedzieć o nim coś, co jeszcze nie zostało powiedziane. Jest skromny i chce ciężko pracować. Każdego dnia na treningach robi coś dodatkowego, żeby jeszcze polepszyć swoją grę - przyznał Kanadyjczyk w rozmowie z klubową telewizją mistrzów Niemiec.

Davies to jeden z piłkarzy, którym Lewandowski stara się pomagać. - Często próbuję rozmawiać z Alphonso. Wiem, że to dla niego bardzo ważne, by czuł się komfortowo i chcę mu w tym pomóc. Jest bardzo młody, ale będzie świetnym graczem - powiedział sam Lewandowski. 

Polak często rozmawia z Daviesem, ale nie tylko z nim, bo swoją pomoc oferuje wszystkim młodym graczom Bawarczyków. - Koledzy z drużyny i działacze zauważyli, że od sprawdzania telefonu po zakończonym treningu przeszedł do prowadzenia z własnej woli dodatkowych zajęć z młodymi napastnikami Bayernu, takimi jak Jann-Fiete Arp - zdradził Raphael Honigstein w tekście opublikowanym przez portal theathletic.com.