Chodzi o telefon i Real? Niemiecki dziennikarz uważa, że odkrył przyczynę wysokiej formy Lewandowskiego

- Robert Lewandowski w ciągu ostatnich kilku miesięcy zrobił zwrot o 180 stopni - napisał Raphael Honigstein w tekście opublikowanym przez portal theathletic.com. Niemiecki dziennikarz zdradził, co w zachowaniu napastnika Bayernu Monachium zmieniło się najbardziej.

W sobotnim spotkaniu Bayernu Monachium z Unionem Berlin Robert Lewandowski strzelił 13. ligowego gola w tym sezonie. Wicekapitan mistrzów Niemiec pobił tym samym rekord - zdobył bramkę w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu Bundesligi. Czegoś takiego dokonał jako pierwszy w historii.

Niemiecki dziennikarz zdradził, co w zachowaniu Lewandowskiego zmieniło się najbardziej. "Zrobił zwrot o 180 stopni"

Pobicie kolejnego rekordu sprawiło, że kapitanem reprezentacji Polski zaczęli zachwycać się niemieccy dziennikarze. Autor biografii Juergena Kloppa, Raphael Honigstein zauważył, co w zachowaniu najlepszego strzelca Bawarczyków zmieniło się najbardziej. - Lewandowski w ciągu ostatnich kilku miesięcy zrobił zwrot o 180 stopni. Koledzy z drużyny i działacze zauważyli, że od sprawdzania telefonu po zakończonym treningu przeszedł do prowadzenia z własnej woli dodatkowych zajęć z młodymi napastnikami Bayernu, takimi jak Jann-Fiete Arp - zaznaczył dziennikarz w swoim tekście opublikowanym przez portal theathletic.com.

Honigstein podkreślił, że zmianie uległo również zachowanie Polaka podczas meczów. Jego zdaniem, Lewandowski gra teraz mniej samolubnie niż w przeszłości, a przede wszystkim nie okazuje frustracji i nie manifestuje niezadowolenia po nieudanych zagraniach kolegów z zespołu. Honigstein twierdzi, że przemiana reprezentanta Polski jest efektem pogodzenia się z niespełnionym marzeniem, jakim dla Lewandowskiego był transfer do Realu Madryt.

Więcej o: