Trener Bayernu ocenił Lewandowskiego i powiedział, co Bayern mu zawdzięcza

- Robert Lewandowski to fantastyczny piłkarz. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, że mamy takiego zawodnika w zespole - powiedział Niko Kovac. Trener Bayernu Monachium skomentował formę reprezentanta Polski, który w sobotę pobił kolejny rekord.

W sobotnim spotkaniu Bayernu Monachium z Unionem Berlin Robert Lewandowski strzelił 13. gola w tym sezonie (bramkę można obejrzeć w poniższym materiale wideo). Wicekapitan mistrzów Niemiec pobił tym samym rekord polegający na zdobyciu bramki w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu Bundesligi. Czegoś takiego dokonał jako pierwszy w historii. 

Zobacz wideo

Trener Bayernu Monachium skomentował formę Lewandowskiego. "Utrzymuje nas w czołówce Bundesligi"

Po wygranym meczu i kolejny rekordzie pobitym przez reprezentanta Polski, jego formę i znaczenie dla zespołu Bawarczyków skomentował jego trener, Niko Kovac. - Jest w życiowej formie, rozgrywa swój najlepszy sezon. To on utrzymuje nas w czołówce Bundesligi - przyznał Chorwat. - Robert jest bardzo doświadczonym graczem. Nie jest dwudziestolatkiem, który na wszystko potrzebuje więcej czasu. To fantastyczny piłkarz. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, że mamy takiego zawodnika w drużynie - dodał.

O tym, jak wiele Lewandowski znaczy dla Bayernu świadczą nie tylko jego statystyki indywidualne, ale dorobek całej drużyny. Przed wspomnianym spotkaniem z Unionem Berlin niemieckie media wyliczyły, że bez Polaka mistrzowie Niemiec w tym sezonie mieliby zaledwie osiem punktów na koncie, co dawałoby im dopiero 14. miejsce w tabeli. Lewandowski jednak gra i strzela, dzięki czemu Bayern nie jest 14., a 2., znajdując się punkt za pierwszą Borussią Moenchengladbach.

Więcej o: