Bayern Monachium już w zimie może stracić swoją legendę. Ma dość!

Niemiecki dziennik Bild, bardzo dobrze orientujący się w sytuacji panującej w Bayernie Monachium, donosi, że już zimą z klubu ma odejść Thomas Mueller, legenda klubu.

30-letni napastnik w tym sezonie jest zwykle rezerwowym u trenera Niko Kovaca i właśnie to jest głównym powodem tego, że Mueller chce z Monachium odejść. W tym sezonie co prawda wystąpił w Bundeslidze we wszystkich siedmiu meczach, ale tylko w trzech wyszedł w pierwszym składzie, a po raz ostatni było to w czwartej kolejce. Gola nie strzelił, ale zaliczył 4 asysty. Bramkę zdobył za to w meczu Ligi Mistrzów z Crveną zvezdą (bramka została wybrana najpiękniejszą bramką września w Bayernie), ale już podczas triumfu 7:2 z Tottenhamem nie uczestniczył.

Kolejny gol Lewandowskiego!

Zobacz wideo

Thomas Mueller jest wychowankiem Bayernu, a w I drużynie gra od 2008 roku. Zagrał przez ten czas w 495 meczach, strzelił 186 goli i zaliczył 171 asyst. Mimo, że przez te lata, chciało go pozyskać wiele mocnych, europejskich klubów, nigdy nie zdecydował się na odejście z drużyny mistrza Niemiec. W przeszłości ofertę za ponad 100 mln euro składał za niego np. Manchester United.

Bayern Monachium w tym sezonie po siedmiu meczach Bundesligi zajmuje trzecie miejsce. W Lidze Mistrzów po dwóch meczach ma komplet punktów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA