Legenda Bayernu zachwycona Lewandowskim: To najlepsza dziewiątka na świecie

Lothar Matthaus w rozmowie z Onetem komplementuje Roberta Lewandowskiego. - To najlepsza dziewiątka na świecie - powiedział były reprezentant Niemiec.

Bayern Monachium rozbił we wtorek Tottenham w Londynie 7:2. Duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który strzelił dwa gole. Polak w tym sezonie imponuje wybitną formą strzelecką. Lewandowskim zachwyca się Lothar Matthaus, który rozmawiał z portalem Onet.

Zobacz ostatniego gola Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze dla Bayernu:

Zobacz wideo

Matthaus wychwala Lewandowskiego: Trudno grać lepiej

- Już dwa czy trzy lata temu powiedziałem, że to najlepsza dziewiątka na świecie. W ostatnim czasie Robert to udowadnia. Pokazuje ogromną jakość, jest napastnikiem kompletnym, a przy tym gra zespołowo. Widać, że Lewandowski jest w Monachium szczęśliwy. Wreszcie nikt już nie pyta go o transfer do Realu, nie ma żadnych spekulacji - powiedział były reprezentant Niemiec. 

Lewandowski w sezonie 2019/2020 strzelił już 10 goli w Bundeslidze i 3 w Lidze Mistrzów. - Trudno grać lepiej - kwituje to krótko Matthaus.

Matthaus o pozycji Lewandowskiego w Bayernie

Reprezentant Polski przedłużył niedawno umowę z Bayernem. Jego nowy kontrakt obowiązuje do czerwca 2023 roku. - "Lewy" ma w Monachium bardzo silną pozycję, znajduje się przecież w radzie drużyny. Czuje się bardzo pewnie, co widać po mowie ciała, która jest trochę inna niż dwa, trzy lata temu. Gra w jednym z najlepszych klubów na świecie, zaproponowano mu bardzo dobre warunki. Czego chcieć więcej? Barcelona czy Real nie mogłyby mu zaoferować nic więcej - zakończył Matthaus.

Więcej o: