Jeden gol i Robert Lewandowski po raz kolejny przejdzie do historii Bundesligi

Robert Lewandowski może pobić jeden z rekordów Bundesligi. Wystarczy, że w sobotnim meczu z Paderborn zdobędzie przynajmniej jedną bramkę.
Zobacz wideo

9 - tyle goli w dotychczasowych pięciu kolejkach Bundesligi strzelił Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium pokonywał już bramkarzy Herthy (dwukrotnie), Schalke (trzykrotnie), Mainz, Lipska oraz Koeln (dwukrotnie).

Do tego Polak dołożył po bramce w Lidze Mistrzów oraz Pucharze Niemiec.

Jak przypomniał oficjalny profil Bundesligi, Lewandowski w weekend stanie przed szansą pobicia jednego z ligowych rekordów. Jeśli Polak w sobotę zdobędzie przynajmniej jedną bramkę w meczu z Paderborn (15:30), to przejdzie do historii ligi. Nikt bowiem nie strzelił 10 goli w sześciu pierwszych kolejkach. 

Lewandowski w drodze po rekord

Na razie najjbliżej dokonania tej sztuki byli napastnicy - Jupp Heynckes w sezonie 1973/1974, Gerd Mueller (1968/1969), Peter Meyer (1967/1968) oraz Lothar Emmerich (1965/1966). Szanse na trafienie Lewandowskiego są naprawdę duże. Po pierwsze, Polak znajduje się w świetnej formie. Po drugie, Paderborn w pięciu kolejkach nie wygrało jeszcze meczu, tracąc już 14 bramek i jest ostatnie w lidze. Pod tym względem gorsze jest tylko przedostatnie Mainz.

Lewandowski chce kontynuować doskonałą passę, by rzucić wyzwanie rekordowemu wynikowi Gerda Muellera. Ten, w sezonie 1970/71, strzelił w lidze 40 goli. W takim tempie zdobywania bramek, Polak ma szansę na dobicie do takiego wyniku.

Więcej o: