Robert Lewandowski: Dopiero w Bayernie poczułem, że gram w wielkim klubie

- Dopiero grając dla Bayernu Monachium po raz pierwszy poczułem, że mam na sobie koszulkę wielkiego klubu. To wyjątkowe uczucie - oświadczył Robert Lewandowski w rozmowie z telewizją klubową mistrzów Niemiec.

Lewandowski jest piłkarzem Bayernu od 2014 roku, kiedy trafił tam za darmo z Borussii Dortmund. W barwach klubu z Bawarii pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Niemiec, trzy razy cieszył się z tytułu króla strzelców. I rozpoczął marsz po czwartą koronę. Po trzech kolejkach ligi niemieckiej ma na koncie sześć goli. I choć w barwach BVB grał w finale Ligi Mistrzów w 2013 roku, to jedynie Bayern uważa za "wielki klub", w którym występował.

Zobacz wideo

- Dopiero grając dla Bayernu Monachium po raz pierwszy poczułem, że mam na sobie koszulkę wielkiego klubu. To wyjątkowe uczucie. Bayern to jeden z największych klubów na świecie. Mamy znakomity zespół i wierzę, że osiągniemy wspólnie jeszcze wiele sukcesów. Czuję się dumny z bycia częścią Bayernu, dlatego chciałem tu pozostać - oświadczył Lewandowski.

Lewandowski zostanie do 2023 roku

Poprzednia umowa Lewandowskiego kończyła się w czerwcu 2021 roku. Pod koniec sierpnia Polak przedłużył kontrakt o kolejne dwa lata. - Robert jest dla mnie najlepszym środkowym napastnikiem na świecie. I od lat jest ostoją naszego zespołu. Cieszymy się, że wciąż będzie grał dla Bayernu, bo jesteśmy przekonani, że dzięki Robertowi osiągniemy nasze ambitne cele - oświadczył Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu Bayernu.

Więcej o: