Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zamieszki podczas meczu Unionu z Borussią. Są ranni, interweniowała policja

W trakcie spotkania Unionu Berlin z Borussią Dortmund (3:1) doszło do starcia kibiców na trybunach. Konieczna była interwencja policji, która użyła pałek i gazu pieprzowego.

Bayern Monachium - FSV Mainz. 6:1. Skrót meczu:

Zobacz wideo

Dla kibiców Unionu był to wyjątkowy wieczór – nie dość, że ich zespół po raz pierwszy w historii wygrał mecz Bundesligi, to jeszcze pokonał Borussię Dortmund, według wielu ekspertów – zespół gotowy rzucić wyzwanie Bayernowi Monachium i do końca walczyć o mistrzostwo Niemiec. 

Kibice Unionu prowokowali gości z Dortmundu

Niemieckie media więcej niż o tym, co działo się na boisku piszą o wydarzeniach na trybunach. Zamieszki rozpoczęły się około 30. minuty, przy wyniku 1:1, gdy miejscowi kibice podeszli pod sektor zajmowany przez przyjezdnych i zaczęli ich prowokować. A że ci nie pozostawali obojętni, to doszło między nimi do awantury. Zaczęli wzajemnie się obrażać, a wtedy na miejscu pojawiła się policja, która nie chciała dopuścić, by sytuacja się rozwinęła i doszło do walki. Na nic to się zdało. Pojawienie się policjantów dodatkowo rozwścieczyło kibiców zarówno Unionu i Borussii i doszło między nimi do bójki. Sędzia Felix Brych na chwilę wstrzymał nawet spotkanie, obserwując co dzieje się na trybunach. Funkcjonariusze, aby zaprowadzić porządek użyli pałek i gazu pieprzowego. „Der Westen” informuje, że kilkanaście osób zostało rannych, a policja zdążyła zaprowadzić porządek jeszcze przed przerwą. - Starsza kobieta, która miała astmę, potrzebowała pomocy medycznej. Wyglądało to bardzo groźnie. Widziałam też, jak policja spryskała gazem pieprzowym 13-letniego chłopca i jego ojca – mówi gazecie jeden ze świadków.

Wciąż nie wiadomo, co wywołało agresję wśród kibiców Unionu. Niemieckie media spekulują, że już przed meczem części kibiców udało się wejść na dach trybuny gości i stamtąd zaczęli prowokować sympatyków Borussi. Zostali nawet uchwyceni przez jednego z fotoreporterów.

Więcej o:
Komentarze (25)
Zamieszki podczas meczu Unionu z Borussią. Są ranni, interweniowała policja
Zaloguj się
 • anonimowy83

  Oceniono 5 razy 1

  Brak DOBREJ ZMIANY i już zamieszki

  #dobrazmiana

 • komentarzdramatyczny

  0

  Na zachodzie sobie poradzili!
  Co na to komisja europejska?

  Piłka nożna dla kibiców.

 • facio60

  Oceniono 2 razy 0

  Interweniowała niemiecka policja. Tiaaaa, ta policja ma tam takie poważaniem, że rozśmiesza ludzi. Niech tylko spróbują zainterweniować w jakiejkolwiek dzielnicy opanowanej przez imigrantów. Uciekają wtedy gdzie pieprz rośnie. Policjantka są zwyzywane i opluwane, dochodzi do znieważenia słownego i fizycznego. Na podstawie takich doświadczeń, policja unika interwencji lub przyjeżdża kilkanakilkanaście radiowozów. A kary dla sprawców są żadne lub śmiesznie niskie.

 • talajot

  0

  I co na to gazetka???
  To kibole są nie tylko w Polsce?!
  Jak to wytłumaczyć lemingom?

 • agnrodis

  Oceniono 2 razy 0

  A niech sie wyrznaja na stadionach!

 • arsem

  Oceniono 8 razy 0

  Różnica jest taka, że tam sprawców znajdą i posypią się solidne kary, a u nas, mimo kamer, monitoringu, itp., sprawcy zawsze nieuchwytni.

 • rts44

  Oceniono 5 razy -1

  pilka nożna to sport dla DEBILI

 • maras63

  Oceniono 3 razy -1

  Która narracja Gazety w tych trzech dekadach przetrwała po zetknięciu się z rzeczywistością??? :-))

 • tom-pek

  Oceniono 7 razy -1

  hehe tam doszło do starcia kibiców u nas dochodzi do starcia bandytów stadionowych ...ech co za szmatławiec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX