Robert Lewandowski podpisał nowy kontrakt!

Robert Lewandowski przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium do końca czerwca 2023 roku. - Ja i moja rodzina jesteśmy szczęśliwi w Monachium, a Bayern to jeden z trzech największych klubów na świecie - oświadczył kapitan reprezentacji Polski.

Poprzednia umowa Lewandowskiego kończyła się w czerwcu 2021 roku. W czwartek Polak przedłużył kontrakt o kolejne dwa lata. - Robert jest dla mnie najlepszym środkowym napastnikiem na świecie. I od lat jest ostoją naszego zespołu. Cieszymy się, że wciąż będzie grał dla Bayernu, bo jesteśmy przekonani, że dzięki Robertowi osiągniemy nasze ambitne cele - oświadczył Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu Bayernu.- Robert to lider naszego zespołu. Stał się dla kibiców tym, kim byli Franck Ribery i Arjen Robben - dodał Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy klubu.

"Mamy znakomity zespół"

- Ja i moja rodzina jesteśmy szczęśliwi w Monachium, a Bayern to jeden z trzech największych klubów na świecie. Mamy znakomity zespół i wierzę, że osiągniemy wspólnie jeszcze wiele sukcesów. Czuję się dumny z bycia częścią Bayernu - oświadczył Lewandowski.

Zobacz wideo

Lewandowski jest piłkarzem Bayernu od 2014 roku, kiedy trafił tam za darmo z Borussii Dortmund. W barwach klubu z Bawarii pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Niemiec, trzy razy cieszył się z tytułu króla strzelców. I rozpoczął marsz po czwartą koronę. Po dwóch kolejkach ligi niemieckiej ma na koncie pięć goli. Łącznie zdobył dla Bayernu już 197 bramek w 246 meczach.

Więcej o: