Roca jednak nie trafi do Bayernu? Niemieckie media dementują doniesienia L'Equipe

Zdaniem niemieckiego "Bilda", Marc Roca nie trafi do Bayernu Monachium. "L'Equipe" donosił, że mistrzowie Niemiec postanowili uruchomić klauzulę odstępnego za zawodnika Espanyolu, aby sprowadzić go do siebie.

Robert Lewandowski strzelał aż miło w sezonie 2018/19. Zobacz jego gole

Zobacz wideo

Wiele wskazywało na to, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w letnim oknie transferowym. Jak donosił L’Equipe, Bawarczycy osiągnęli porozumienie z Markiem Rocą, pomocnikiem Espanyolu i młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, z którą wywalczył niedawno mistrzostwo Europy. 22-latek miałby zastąpić w drużynie mistrza Niemiec Renato Sanchesa, który prawdopodobnie przeniesie się do Lille.

Zdaniem francuskich dziennikarzy Bayern nie zamierzał prowadzić z hiszpańskim klubem długich negocjacji, ponieważ po prostu uruchomi klauzulę odejścia zawodnika, która wynosi aż 40 milionów euro. Roca miałby podpisać z "Die Roten" pięcioletni kontrakt. W sezonie 2018/2019 Hiszpan rozegrał dla Espanyolu 40 spotkań (liga i puchary), w których strzelił gola i zanotował dwie asysty.

Bild: Roca nie trafi do Bayernu Monachium

Jak jednak donosi "Bild", wcale tak być nie musi. Zdaniem niemieckiego dziennika, Roca nie trafi latem do Bayernu Monachium, co oznaczałoby, że mistrz Niemiec nie wzmocni się przed zamknięciem letniego okienka transferowego, bo Hiszpan był ostatnim piłkarzem w kręgu zainteresowań niemieckiego zespołu.

Więcej o: