Robert Lewandowski podpisze nową umowę. "Wygrał" z Bayernem Monachium, który spełni jego żądania

Robert Lewandowski już w czwartek podpisze nową umowę z Bayernem Monachium - poinformował niemiecki Sky. "Bild" dodał, że kontrakt będzie obowiązywać do 2023 roku. Polak postawił na swoim, bo Bayern początkowo chciał przedłużyć umowę o rok.
Zobacz wideo

Robert Lewandowski rozmawia z Bayernem Monachium o nowej umowie od dłuższego czasu. - Rozmowy się toczą, ale podpisu jeszcze nie ma - mówił reprezentant Polski na początku lipca. - Robert czuje się u nas bardzo komfortowo. A kiedy masz takiego zawodnika, nie odpuszczasz go tak łatwo - mówił w rozmowie z "Die Welt" Karl-Heinz Rummenigge, prezes sekcji piłkarskiej klubu. Jak wynika z informacji Sky, do podpisania umowy dojdzie w czwartek. Według "Bilda" umowa zostanie przedłużona o kolejne dwa lata - do 2023 roku. Wcześniej Bayern oferował mu zaledwie roczne przedłużenie ze względu na politykę klubu, który nie proponuje dłuższych umów piłkarzom powyżej 30. roku życia.

Po Superpucharze Niemiec (0:2 z Borussią Dortmund) Polak odbył rozmowę z władzami klubu na temat transferów do klubu. Lewandowski narzekał na brak wzmocnień, ale ostatecznie przekonało go pozyskanie Philippe Coutinho.

Robert Lewandowski goni legendy Bayernu Monachium

Lewandowski gra w Bayernie od 2014 roku, kiedy trafił do Monachium na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund. Przez pięć lat Polak rozegrał łącznie 245 meczów, w których strzelił 194 gole i zaliczył 47 asyst. W tym momencie nasz zawodnik zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w historii Bayernu. Do drugiego Karla-Heinza Rummenigge traci 23 gole. W tej klasyfikacji nieosiągalny jest natomiast lider - Gerd Mueller z 508 bramkami.

- Będąc w Bayernie, nie masz za wiele innych opcji. Grasz w klubie, który jest jednym z najlepszych na świecie. Bardzo dobrze się tam czuje. Jednak śrubowanie kolejnych rekordów, bycie ważną postacią przez wiele następnych lat, zdobywanie trofeów, bramek. To też jest ważne. Może sprawić, że zostanę zapamiętany na długo - mówił wcześniej Lewandowski tłumacząc, dlaczego perspektywa pozostania w Monachium jest tak kusząca.

Więcej o: