Dyrektor sportowy BVB: Transfer Roberta Lewandowskiego był znakiem dla wszystkich klubów

Michael Zorc, dyrektor sportowy Borussii Dortmund, na łamach "Sport Bildu" przypomniał przenosiny Roberta Lewandowskiego z Borussii Dortmund do Bayernu Monachium, gdy polski napastnik zmienił klub po zakończeniu kontraktu z BVB.

Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego na 2:2 w meczu Bayern - Hertha, ratującą punkt mistrzom Niemiec w meczu otwierającym nowy sezon niemieckiej Bundesligi

Zobacz wideo

Był rok 2014. Robertowi Lewandowskiemu kończył się kontrakt z Borussią Dortmund, a zagraniczne media prześcigały się w wyliczeniach, jakie sumy pieniędzy muszą wyłożyć na stół Real Madryt czy Bayern Monachium, aby wykupić polskiego napastnika. Ten jednak pozostał do końca kontraktu w BVB, po czym za darmo doszedł do klubu z Bawarii.

Dyrektor sportowy BVB: Transfer Lewandowskiego był znakiem dla wszystkich klubów

Do tych wydarzeń odniósł się na łamach "Sport Bildu" Michael Zorc, dyrektor sportowy Borussii Dortmund. - To był znak dla wszystkich klubów, że nie trzymamy zawodnika w takiej sytuacji za wszelką cenę, gdy nasze wymagania nie zostaną spełnione - powiedział, podkreślając, że okoliczności związane z pożegnaniem Lewandowskiego były dobre.

Zorc zwrócił uwagę, że Borussia Dortmund pokazała się wówczas jako klub sprzyjający zawodnikom, gdy Lewandowski odszedł za darmo, a gdy było już wiadomo, że porozumiał się z Bayernem Monachium, zaproponowała mu podwyżkę, aby nadal miał motywację do gry na odpowiednio wysokim poziomie.

Więcej o: