Bayern Monachium pracuje nad dwoma hitowymi transferami. Wyda 100 mln i... zero euro

Bayern Monachium już pracuje nad transferami na 2020 roku. Mistrzowie Niemiec mogą sprowadzić Kaia Havertza oraz Timo Wernera - za pierwszego z nich mają wydać ok. 100 mln euro, za to za drugiego zero euro.
Zobacz wideo

Bayern Monachium dopiero co pozyskał Philippe Coutinho, ale Brazylijczyk został wypożyczony z Barcelony na rok - by go wykupić, Bawarczycy musieliby wydać aż 120 milionów euro. Niezależnie od tego Bayern pracuje nad kolejnymi wielkimi transferami, by wzmocnić swoją kadrę. Klub od dłuższego czasu interesuje się Kaiem Havertzem z Bayeru Leverkusen oraz Timo Wernerem z RB Lipsk, a w mediach pojawiły się ciekawe wiadomości w sprawie obu tych piłkarzy. 

Bayern Monachium blisko pozyskania Kaia Havertza i Timo Wernera?

Jak poinformował Christian Falk ze "SportBilda" - to jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w kwestiach związanych z Bayernem - przedstawiciele klubu rozmawiali już z agentami Havertza. Rozmowy nastrajają optymistycznie w kwestii transferu w 2020 roku, choć nie jest to jeszcze pewne na 100 procent. Jak dodaje "Suddeutsche Zeitung", transakcja jest już niemalże przesądzona, a Bayer miałby dostać za swojego piłkarza około 100 milionów euro. Mistrzowie Niemiec od dawna są fanami talentu Havertza, a na jego transfer namawia władze klubu m.in. Joshua Kimmich.

Dużo tańszy był Timo Werner, za którego RB Lipsk dostałoby... zero euro. Reprezentantowi Niemiec kończy się kontrakt po najbliższym sezonie i dlatego może przebierać w ofertach. Latem możliwość jego sprowadzenia sondowała Valencia, ale władze klubu zostały poinformowane, że Werner już dogadał się z Bayernem i obiecał, że wzmocni bawarski klub - informuje Cadena SER. Werner to 25-krotny reprezentant Niemiec, strzelił 10 goli.

Więcej o: