Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Union Berlin doliczył zdjęcia zmarłych do oficjalnej frekwencji. Wzruszająca oprawa kibiców [WIDEO]

Kibice Unionu Berlin zaprezentowali wzruszającą oprawę podczas pierwszego w historii meczu swojego klubu w Bundeslidze. Fani wydrukowali i przynieśli na stadion zdjęcia swoich bliskich, którzy nie doczekali historycznego meczu. Klub doliczył zdjęcia zmarłych do oficjalnej frekwencji.

Hymn "Eisern Union", tysiące fanów na trybunach, a wśród nich zdjęcia ich bliskich, którzy nie doczekali historycznego meczu Unionu Berlin w Bundeslidze. Oprawa, którą fani berlińskiego klubu zaprezentowali podczas meczu pierwszej kolejki z RB Lipsk odbiła się szerokim echem nie tylko w Niemczech. Tym bardziej, że klub policzył wizerunki zmarłych kibiców i doliczył do oficjalnej frekwencji na stadionie. Wzruszające nagranie oprawy kibiców Unionu możecie zobaczyć tutaj:

 
Zobacz wideo

Union Berlin przegrał na inaugurację

Dla zespołu Union Berlin spotkanie 1. kolejki Bundesligi 2019/2020 było debiutem na najwyższym szczeblu w Niemczech. Debiutem nieudanym, bo piłkarze ze stolicy naszych zachodnich sąsiadów nie mieli nic do powiedzenia w starciu z klasowym rywalem. RB Lipsk wygrało pewnie 4:0.

- Mój błąd - napisał na Twitterze Rafał Gikiewicz po debiucie Unionu Berlin w Bundeslidze. Klub polskiego bramkarza przegrał 0:4 z RB Lipsk, a trener Urs Fischer był wściekły na swoich piłkarzy. Niemieckie media uznały jednak, że Polak był w tym meczu jednym z najlepszych zawodników Unionu. - Popełnił błąd przy drugim golu, ale przy pozostałych nie miał szans na skuteczne interwencje - komentują Niemcy. Portal sportbuzzer.de ocenił występ Polaka na 3 w sześciostopniowej skali, gdzie 1 to klasa światowa, a 6 - występ poniżej krytyki.