Piłkarz Bayernu Monachium chce odejść. Dyrektor sportowy odpowiada: Nie rozumiem

Renato Sanches po meczu Bayernu Monachium z Herthą Berlin (2:2) ogłosił, że chce odejść z klubu. - Nie rozumiem jego oświadczenia - powiedział dyrektor sportowy mistrzów Niemiec Hasan Salihamidzić.
Zobacz wideo

0 22:27 sędzia Harm Osmers zakończył mecz otwarcia nowego sezonu Bundesligi, a już kilka minut później z szatni Bayernu wyszedł wyraźnie sfrustrowany Renato Sanches. – Nie spodziewałem się, że usiądę w tym meczu na ławce rezerwowych, ale taka była decyzja trenera – zaczął swoją wypowiedź reprezentant Portugalii. – Nie jestem zły, ale taka sytuacja nie jest dla mnie dobra, bo drugi rok z rzędu dzieje się to samo. Nie pozwolili mi odejść, a pięć minut gry to dla mnie za mało – powiedział. A gdy dziennikarze zapytali go wprost, czy chce odejść z klubu, odpowiedział stanowczo: - Tak.

Na te słowa zareagowali już wszyscy najważniejsi przedstawiciele klubu. Według "Bilda" Niko Kovac był wściekły, a Sanches musiał zapłacić 10 tysięcy euro kary. Karl-Heinz Rummenigge stwierdził za to, że "takie skarżenie się po pierwszym czy drugim meczu nie jest właściwe. Nie sprzedamy go, więc lepiej, żeby się uspokoił".

Salihamidzić: Nie rozumiem oświadczenia Renato Sanchesa

Jednak dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić wypowiedział się w nieco innym tonie, nie wykluczając sprzedaży piłkarza. - Sanches zagrał w trzech meczach na początku sezonu, więc nie rozumiem jego oświadczenia. Będziemy trzymać wszystkie opcje otwarte na rynku transferowym do 2 września i wtedy zobaczymy. Nie chcę mówić nic więcej - stwierdził Salihamidzić. Po chwili dodał, że "jest zadowolony z piłkarzy, jakich sprowadził Bayern". 

Więcej o: