Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona złamała obietnicę, którą dała Bayernowi Monachium. Chodzi o transfer Coutinho

- Wszystkie strony zgodziły się, by nie podawać szczegółów finansowych transferu - napisał Bayern Monachium w oficjalnym komunikacie po sprowadzeniu Philippe Coutinho. Problem w tym, że szczegóły podała... FC Barcelona.
Zobacz wideo

W poniedziałek Philippe Coutinho został oficjalnie zaprezentowany w barwach Bayernu Monachium. Barcelona wypożyczyła swojego piłkarza na rok z możliwością wykupu po sezonie, w dodatku mistrzowie Niemiec będą pokrywać całą pensję piłkarza, która wynosi około 12 milionów euro netto. Coutinho będzie grał w Bayernie z "10". 

Barcelona podała szczegóły transferu Coutinho, Bayern tego nie chciał?

Co ciekawe, Bayern Monachium w oficjalnym komunikacie napisał, że "wszystkie strony zgodziły się, by nie podawać szczegółów finansowych transferu". Jednak w komunikacie zamieszczonym na stronie Barcelony te szczegóły zostały podane: Bayern zapłaci 8,5 mln euro za wypożyczenie, pokryje całość wynagrodzenia i będzie mógł wykupić piłkarza za 120 mln euro.

Dlaczego doszło do takiej sytuacji? "AS" spekuluje, że Barcelonie zależało na upublicznieniu szczegółów ze względu na zbliżające się roczne walne zgromadzenie członków klubu. Philippe Coutinho grał w swojej karierze w: Vasco da Gama, Interze Mediolan, Espanyolu, Liverpoolu i Barcelonie. W sezonie 2018/2019 zagrał w 54 meczach Barcelony, strzelił 11 goli i miał 5 asyst. 

Więcej o: