Oficjalnie! Philippe Coutinho w Bayernie Monachium. Są szczegóły i nowy numer na koszulce

Philippe Coutinho został oficjalnie zaprezentowany w barwach Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec zapłacili za roczne wypożyczenie 8,5 miliona euro. Bayern będzie pokrywał również całość wynagrodzenia piłkarza - ok. 12 mln euro netto. Coutinho będzie grał z numerem 10 na koszulce.

Bayern Monachium wypożyczył z Barcelony Philippe Coutinho. W poniedziałek piłkarz został oficjalnie zaprezentowany w nowym klubie. Mistrzowie Niemiec zapłacili za roczne wypożyczenie 8,5 miliona euro. W umowie zawartej z Barceloną jest również opcja wykupu piłkarza za 120 milionów euro - podała Barcelona w oficjalnym komunikacie. Bayern będzie też pokrywał całość wynagrodzenia piłkarza - ok. 12 mln euro netto.

Philippe Coutinho wybrał numer

Brazylijczyk będzie grał w Monachium z numerem 10 na koszulce. -  Gra w nowym kraju i w jednym z najlepszych klubów Europy to dla mnie wyzwanie. Jestem podekscytowany - przyznał Coutinho tuż po podpisaniu kontraktu. Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bayernu, dodał, że transfer Brazylijczyka ma zmienić Bayern, a jego umiejętności pomogą drużynie Niko Kovaca. - To piłkarz klasy światowej. Ma wybitne umiejętności techniczne i jest wszechstronną opcją w ataku.

Philippe Coutinho grał w swojej karierze w: Vasco da Gama, Interze Mediolan, Espanyolu, Liverpoolu i Barcelonie. W sezonie 2018/2019 zagrał w 54 meczach Barcelony, strzelił 11 goli i miał 5 asyst. 

Więcej o: