Światowe media pod wrażeniem Roberta Lewandowskiego. Imponujące oceny. "Niezastąpiony"

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, a Bayern Monachium wygrał z Energie Cottbus 3:1 i awansował do drugiej rundy Pucharu Niemiec. Światowe media chwalą polskiego napastnika za występ w krajowym pucharze.

Robert Lewandowski już strzela dla Bayernu Monachium w nowym sezonie. Kapitan polskiej kadry zdobył dwie bramki dla Bawarczyków w meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec z Energie Cottbus. Polak pierwszego gola w spotkaniu z czwartoligowcem strzelił w 32. minucie. Joshua Kimmich idealnie dośrodkował piłkę na głowę Kingsleya Comana, strzał Francuza odbił bramkarz Energie, a dobrze ustawiony Lewandowski wbił piłkę do bramki z kilku metrów.

A tak Robert Lewandowski strzelał w poprzednim sezonie:

W drugiej połowie Bayern dalej przeważał. W 65. minucie Coman podwyższył na 2:0. Dwadzieścia minut później na 3:0 gola strzelił Robert Lewandowski. Początkowo to Leon Gortezka był uznany autorem trafienia, ale ostatecznie DFB zaliczyło bramkę Polakowi.

Robert Lewandowski doceniony. "Jest niezastąpiony"

Niemieckie media dobrze oceniły poniedziałkowy występ Lewandowskiego w Pucharze Niemiec. - Z 35 bramkami Lewandowski ponownie wyprzedził Claudio Pizarro w klasyfikacji strzelców krajowego pucharu. W poniedziałek zdobył dwie klasyczne dla niego bramki. Do tego w ostatnich 16 meczach Pucharu Niemiec strzelił aż 20 goli. Jest niezastąpiony - napisał "Muenchen Abendzeitung", przyznając Polakowi notę "2" (gdzie "1" to klasa światowa).

Równie wysoko ocenił Lewandowskiego serwis sport.de. - Miał łatwe zadanie przy pierwszym golu, gdy musiał tylko dobić strzał kolegi. W drugiej połowie trafił raz jeszcze - czytamy w komentarzu. Lewandowskiemu przyznano notę "2,5". Goal.com zaś wystawił polskiemu napastnikowi ocenę "3".