Niemieckie media: Robert Lewandowski był totalnie bezużyteczny

Łukasz Piszczek solidnie, Robert Lewandowski fatalnie - niemieckie media oceniły występ polskich piłkarzy w sobotnim meczu o Superpuchar Niemiec, w którym Borussia Dortmund pokonała na własnym boisku Bayern Monachium (2:0).

W meczu o Superpuchar Niemiec Bayern Monachium przegrał 0:2 z Borussią Dortmund. Przez cały mecz przeważał, ale z tej przewagi niewiele wynikało. Bo choć goście atakowali - częściej byli przy piłce - to goli w sobotę nie strzelali. Najlepszą okazję mieli w 59. minucie. Skończyło się frustracją i żółtą kartką dla Roberta Lewandowskiego, który chcąc dobić piłkę po strzale Thomasa Muellera, wślizgiem wjechał w nogi bramkarza. Borussia już wtedy prowadziła 1:0, bo zaraz po przerwie (w 48. minucie) pierwszego gola po szybkiej kontrze strzelił Alcacer. Drugiego, też po szybkiej kontrze, w 69. minucie dołożył Jadon Sancho, który przy trafieniu Alcacera zaliczył asystę.

Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek ocenieni przez niemieckie media

W sobotnim spotkaniu od pierwszej minuty na boisku, poza wspomnianym Lewandowskim, widzieliśmy też Łukasza Piszczka (grał do 80. minuty). Obrońca Borussii w pierwszej połowie popełnił jeden poważny błąd, po którym Bayern przeprowadził groźną akcję, ale w ogólnym rozrachunku zaliczył solidny występ. - Udowodnił, że ciągle może być podstawowym obrońcą Borussii. Kiedyś radził sobie z Franckiem Riberym, teraz to samo robi z Kingsleyem Comanem - napisał o grze doświadczonego obrońcy "AbendzeitungMunchen", który przyznał mu notę "3" w sześciostopniowej skali (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). Bayern przez pierwsze pół godziny atakował głównie jego stroną, ale Piszczek w defensywie był stabilny - dodali dziennikarze ran.de, którzy grę Polaka także ocenili na "3". Gra 34-latka nie spodobała się jednak jednemu z największych portali w Niemczech, sport1.de. - Często oglądał jedynie plecy Comana - czytamy w uzasadnieniu jego oceny, czyli "czwórki".