Marcin Kamiński przeszedł operację. Przekazał też wiadomość kibicom

Marcin Kamiński, który w pierwszym meczu sezonu 2. Bundesligi zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie, przeszedł już operację. - Wszystko przebiegło dobrze, dziękuję wszystkim za wsparcie i dobre słowo - przekazał kibicom po udanej artroskopii.
Zobacz wideo

Zaledwie 35 minut trwał pierwszy występ Marcina Kamińskiego w nowym sezonie 2. Bundesligi. Polski obrońca rozpoczął piątkowe spotkanie z Hannoverem 96 w pierwszym składzie VfB Stuttgart, do którego w lipcu wrócił po rocznym pobycie na wypożyczeniu w Fortunie Duesseldorf. Parę stoperów stworzył z Markiem Oliverem Kempfem, ale dość szybko opuścił plac gry. 27-latek doznał kontuzji, która od razu wyglądała na poważną. - Czuję, że coś się stało - mówił piłkarz po zakończeniu meczu. Szczegółowe badania wykazały, że zerwał on więzadła krzyżowe w prawym kolanie, co oznacza przynajmniej półroczną przerwę w grze.

Marcin Kamiński przeszedł operację

W poniedziałek zawodnik przeszedł operację kontuzjowanego kolana, po której czeka go kilka miesięcy przerwy. - Już po operacji! Wszystko przebiegło dobrze! Dziękuję wszystkim za wsparcie i dobre słowo. Zaczynam rehabilitację - przekazał kibicom na Instagramie.

 

Kamiński w ostatnich dniach stał przed trudnym wyborem. Wciąż miał bowiem szansę na grę w Bundeslidze, bo jego wykupem interesowała się Fortuna, dla której na wypożyczeniu rozegrał on 27 spotkań. Problem stanowiła jednak wysoka pensja piłkarza, na którą zgodzić nie mogli się szefowie klubu z Duesseldorfu. Teraz kontuzja przesądziła jednak o tym, że reprezentant Polski zostanie w VfB.

Więcej o: