Borussia Dortmund jest zachwycona Łukaszem Piszczkiem. Co z przyszłością Polaka?

Chociaż sporo wskazywało na to, że przyszły sezon może być ostatnim dla Łukasza Piszczka w barwach Borussii Dortmund, to dyrektor sportowy klubu - Michael Zorc - przyznał, że podpisanie nowej umowy z Polakiem jest "całkiem możliwe."
Zobacz wideo

Sezon 2019/20 będzie 10., w którym Łukasz Piszczek zagra dla Borussii Dortmund. Umowa Polaka wygasa w czerwcu przyszłego roku i do tej pory sporo wskazywało na to, że 34-latek opuści klub po zakończeniu rozgrywek. W rozmowie z "Kickerem" nowe światło na sprawę rzucił jednak dyrektor sportowy Borussii - Michael Zorc.

Dyrektor Borussii Dortmund: Łukasz Piszczek to fantastyczny zawodnik i człowiek

- Jestem w stanie wyobrazić sobie, że Łukasz zostanie z nami rok dłużej. To fantastyczny zawodnik i człowiek. Nowy kontrakt? To całkiem możliwe - powiedział Zorc.

Niemiec zaznaczył jednocześnie, że decyzja w tej sprawie na pewno nie zapadnie w najbliższym czasie. Zdaniem niemieckich mediów Borussia będzie chciała zobaczyć, w jakiej formie będzie Piszczek oraz - przede wszystkim - jak trudy sezonu wytrzyma jego organizm. W poprzednich rozgrywkach 34-latek zaliczył 26 występów, a drugą część sezonu stracił niemal w całości przez kontuzję stopy. Szanse na nowy kontrakt dla Piszczka zdają się jednak rosnąć. Zwłaszcza, że następnego lata zakończy się dwuletnie wypożyczenie Achrafa Hakimiego, który wróci do Realu Madryt.

Więcej o: