Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielki transfer Bayernu Monachium coraz bliżej? "Guardiola nie wie wszystkiego"

- Jeśli będziemy mieli do ogłoszenia jakiś transfer, zrobimy to. Nie jestem przekonamy, czy Pep Guradiola wie o wszystkim, co dzieje się w Manchesterze City - stwierdził Karl-Heinz Rummenige. Wypowiedź prezesa Bayernu Monachium uruchomiła kolejną falę spekulacji na temat transferu gwiazdy angielskiego klubu Leroya Sane.
Zobacz wideo

Nie jest tajemnicą, że Leroy Sane znajduje się wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium. Problem w tym, że już od kilku tygodni negocjacje zdają się tkwić w martwym punkcie. Według angielskich mediów, 23-latek chciałby pełnić czołową rolę w zespole mistrza Anglii, co nie do końca zbiegało się z wizją trenera Manchesteru City Pepa Guardioli

Transfer Leroya Sane do Bayernu coraz bliżej? Karl-Heinz Rummenige zabrał głos

W ostatnich dniach sami przedstawiciele Bayernu nabrali wody w usta w sprawie ewentualnego transferu Sane. W niemieckich mediach pojawiały się jedynie wypowiedzi piłkarzy mistrza niemieckich, zachwalających umiejętności skrzydłowego.

Guardiola zdaje sobie sprawę z tego, że mistrzowie Niemiec chcieliby mieć Sane u siebie: "Od dłuższego czasu przedstawiciele Bayernu powtarzają, że są zainteresowani Leroyem. To nasz zawodnik i mam nadzieję, że będzie nim również w kolejnym sezonie. Spodziewam się, że uda się go zatrzymać. Jednocześnie muszę zaznaczyć, że chcę mieć w zespole tylko takich zawodników, którym współpraca ze mną sprawia przyjemność - stwierdził Guardiola. 

 

Głos w całej sprawie postanowił zabrać prezes zarządu Bayernu. Karl-Heinz Rummenige, który nie omieszkał przy okazji wbić szpilki Katalończykowi, który w przeszłości prowadził przecież bawarski klub: "Nie chcę mówić o pogłoskach - jeśli będziemy mieli do ogłoszenia kolejny transfer, zrobimy to. Nie wiem tylko, czy Guardiola wie o wszystkim, co dzieje w się w Manchesterze City. Nie mam pojęcia... Poczekajmy" - stwierdził Rummenige (za thesun.co.uk). 

Sane rozegrał w sezonie 2018/2019 47 spotkań, w których strzelił 16 goli i zanotował 18 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia niemieckiego skrzydłowego na 100 milionów euro.

Więcej o: