Robert Lewandowski zdradził, ile jeszcze chce grać. "Kariera piłkarza nie trwa długo"

Robert Lewandowski zdradził, ile lat chce jeszcze grać zawodowo w piłkę. - W ogóle nie czuję się tak, jakbym miał za chwilę skończyć 31 lat - przyznał Polak w wywiadzie dla oficjalnego serwisu Bundesligi.

Robert Lewandowski w sierpniu skończy 31 lat, ale na razie nie myśli o zakończeniu kariery. Jest w wyśmienitej formie, regularnie strzela gole dla Bayernu Monachium i reprezentacji Polski, a do zrealizowania ma jeszcze kilka celów. Przede wszystkim chce wygrać Ligę Mistrzów, ale też zagrać z reprezentacją Polski turniej na miarę Euro 2016. Ile ma na to czasu? - Chcę grać przez co najmniej cztery lata. W ogóle nie czuję się tak, jakbym miał za chwilę skończyć 31 lat - przyznał Robert Lewandowski w wywiadzie dla oficjalnego serwisu Bundesligi.

Robert Lewandowski: Kariera piłkarza nie trwa zbyt długo

Polak dodał również, że w kontynuowaniu kariery pomaga mu zdrowy styl życia. - Wszystko, co robię, powinno pomóc mi kontynuować grę jak najdłużej. Kariera piłkarza nie trwa zbyt długo, dlatego postaram się wyciągnąć z tego czasu najwięcej, ile będę mógł. To również oznacza, że będę musiał utrzymywać najlepszą możliwą formę - zakończył Lewandowski.

Robert Lewandowski od pięciu lat gra w Bayernie Monachium. Jego kontrakt z monachijskim klubem wygasa w czerwcu 2021, ale przedstawiciele Polaka już teraz prowadzą rozmowy z Bayernem o jego przedłużeniu o kolejne dwa lata. To może oznaczać, że Lewandowski zakończy swoją karierę w Monachium.

Więcej o: