Borussia Dortmund może zarobić setki milionów euro. Negocjacje na ostatniej prostej

Niemieckie media zgodnie informują, że Borussia Dortmund podpisze wkrótce nowy, lukratywny kontrakt z firmą Puma. Jeśli negocjacje zakończą się sukcesem, w ciągu dziesięciu lat na konta niemieckiego klubu mogą wpłynąć setki milionów euro.
Zobacz wideo

Jak informują "Sport Bild" i "Kicker" Borussia Dortmund jest blisko przedłużenia umowy z firmą Puma, która od 2012 roku jest sponsorem technicznym klubu. Jeśli negocjacje zakończą się powodzeniem, nowy, dziesięcioletni kontrakt zacznie obowiązywać od lipca 2020 roku. Na jego mocy wicemistrzowie Niemiec mogą zyskać nawet 30 milionów euro w sezonie. Byłby to największy taki kontrakt w historii "BVB". 

Borussia Dortmund negocjuje z Pumą nowy kontrakt. Na konto klubu może trafić 300 milionów euro!

"Prowadzimy zaawansowane rozmowy z Pumą. Nie mogę na razie mówić o liczbach, jednak nie ulega wątpliwości, że kolejny kontrakt zapewni nam o wiele większe środki niż poprzednia umowa" - stwierdził dyrektor zarządzający Borussii Carsten Cramer (za "Sport Bild"). 

 

Do tej pory niemiecka firma odzieżowa przelewała na konta klubu z Signal Iduna Park ok. 10 milionów euro za sezon. Obecny kontrakt między stronami wygasa w 2022 roku.

Więcej o: