Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern Monachium kupuje mistrza Europy do lat 21. Transfer za 40 mln euro

- Marc Roca ma zostać nowym piłkarzem Bayernu Monachium. Mistrz Europy do lat 21 ma kosztować Bawarczyków 40 mln euro - informuje "Marca".
Zobacz wideo

Marc Roca jest wychowankiem Espanyolu. Defensywny pomocnik był w składzie reprezentacji Hiszpanii, która w czerwcu na turnieju we Włoszech zdobyła mistrzostwo Europy do lat 21. Roca zagrał na mistrzostwach na tyle dobrze, że zainteresował się nim Bayern Monachium. W meczu z Polską (5:0) miał asystę, w półfinale z Francję (4:1) strzelił gola, a w finale z Niemcami (2:1) zagrał 90 minut.

"Marca" poinformowała we wtorek, że Espanyol nie chce sprzedawać piłkarza, dlatego mistrzowie Niemiec będą musieli zapłacić tyle, ile wynosi klauzula odstępnego zawarta w jego kontrakcie - 40 mln euro. Bayern ma być zdeterminowany, by pozyskać Hiszpana.

Roca w poprzednim sezonie zagrał w 35 meczach ligi hiszpańskiej. Zdobył jedną bramkę, przy dwóch innych asystował. Jeśli przejdzie do Bayernu, będzie czwartym letnim nabytkiem klubu z Monachium. Do tej pory mistrzowie Niemiec ściągnęli Lucasa Hernandeza, Benjamina Pavarda i Janna-Fiete Arpa.