L'Equipe: PSG bliskie kolejnego transferu! Sprowadzi piłkarza Borussii Dortmund

"L'Equipe" twierdzi, że Abdou Diallo z Borussii Dortmund najprawdopodobniej trafi do Paris Saint-Germain. Piłkarz ma kosztować 32 miliony euro.
Zobacz wideo

Dziennikarze z Francji twierdzą, że Paris Saint Germain jest blisko finalizacji transferu środkowego obrońcy BVB - Abdou Diallo. Piłkarz miałby kosztować 32 miliony euro.

Diallo występuje w Borussii Dortmund od zaledwie roku, a w poprzednim sezonie zagrał 38 meczów. W tym czasie strzelił jedną bramkę i zanotował jedną asystę. Meczów mogłoby być więcej, gdyby nie kontuzja w końcówce sezonu. „L'Equipe” twierdzi, że Borrusia może zarobić na zawodniku 32 miliony euro, a to oznacza, że klub z Niemiec zarobiłby 4 miliony, bo przed rokiem zapłacił za obrońcę 28 milionów.

PSG na razie nie szaleje na rynku transferowym. Do tej pory francuski klub sprowadził Andera Herrerę oraz Pablo Sarabię. Klub pozyskał także młodego Mitchela Bakkera i Marcina Bułkę.

Borussia Dortmund będzie sprzedawać

Z kolei Borussia Dortmund dokonała już pięciu transferów, których łączna wartość przekroczyła 120 mln euro. Niemiecki klub zdecydował się wykupić Paco Alcacera z FC Barcelony oraz sprowadził Matsa Hummelsa, Thorgana Hazarda, Juliana Brandta i Nico Schulza. W związku ze sporymi wydatkami, Borussia zmuszona jest sprzedać kilku zawodników. Wiadomo, że wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów dostali m.in. Dan-Axel Zagadou i właśnie Abdou Diallo. Warto wspomnieć również o tym, że klub ściągnął Matsa Hummelsa, więc pozycję stopera ma doskonale obsadzoną. 

Więcej o: