Nowy napastnik Bayernu Monachium zachwycony szansą rozwoju u boku Roberta Lewandowskiego

Jann-Fiete Arp, nowy napastnik Bayernu Monachium jest zachwycony możliwością rozwoju o boku Roberta Lewandowskiego. - Liczę na to, że będę mógł uzyskać od niego kilka wskazówek i sztuczek - powiedział 19-latek, który przeniósł się do mistrza Niemiec z Hamburger SV.

Jann-Fiete Arp trafił do Bayernu Monachium z Hamburgera SV za 3 miliony euro. 19-letni napastnik docenia fakt, że będzie mógł rozwijać się w zespole mistrza Niemiec u boku Roberta Lewandowskiego. - Nie ma lepszego kolegi z zespołu niż Robert Lewandowski, który jest najbardziej utytułowanym napastnikiem w Niemczech. Liczę na to, że uzyskam od niego kilka wskazówek. Moim zdaniem jest idealnym graczem - powiedział Arp na konferencji prasowej.

Zobacz wideo

19-latek, który występował w ubiegłym sezonie w 2. Bundeslidze, gdzie strzelił jednego gola i zanotował jedną asystę, zwraca uwagę na różnice pomiędzy możliwościami, jakie mają Bayern Monachium a Hamburger SV. - Centrum szkoleniowe i zainteresowanie klubem są o wiele większe. Wszyscy są rozpoznawalni, to jest wręcz przytłaczające - podkreślił Arp.

Arp dostanie swoją szansę

Pojawiają się już jednak pierwsze informacje o możliwym wypożyczeniu napastnika. Niko Kovac, aktualny trener Bayernu dostrzega jednak możliwości rozwoju Arpa. - Arp to młody gracz o bardzo dużych możliwościach. Nie ma sobie równych w swojej kategorii wiekowej. Przybył do dużego klubu i potrzebuje czasu. Trzeba wspierać rozwój młodych zawodników i poświęcać im odpowiednio dużo czasu. Na pewno dostanie swoją szansę na grę, żeby móc dalej się rozwijać - przyznał Chorwat.

Więcej o: