Sky: Wyjaśniła się przyszłość Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski podpisze nowy kontrakt z Bayernem Monachium - podało niemieckie "Sky." Kapitan reprezentacji Polski ma związać się z mistrzami Niemiec do 2023 roku.

Aktualna umowa wiąże Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium do 2021 roku. Chociaż jeszcze rok temu wydawało się, że kapitan reprezentacji Polski może odejść do Realu Madryt, to od kilku miesięcy jego agent negocjował przedłużenie kontraktu z mistrzami Niemiec.

Zobacz wideo

Zdaniem "Sky" obie strony porozumiały się w najważniejszych kwestiach i w najbliższym czasie Lewandowski podpisze nową umowę, która ma obowiązywać do 2023 roku. Według niemieckich źródeł agent piłkarza - Pini Zahavi - dopina ostatnie szczegóły kontraktu. Sam zawodnik na razie przebywa jeszcze na wakacjach.

Lewandowski awansuje w klasyfikacji strzelców?

Lewandowski gra w Bayernie od 2014 roku, kiedy trafił do Monachium na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund. Przez pięć lat Polak rozegrał łącznie 242 mecze, w których strzelił 191 goli. W tym momencie nasz zawodnik zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w historii Bayernu. Do drugiego Karla-Heinza Rummenigge traci 26 goli. W tej klasyfikacji nieosiągalny jest natomiast lider - Gerd Mueller z 508 bramkami.

Więcej o: