Życzenie Lewandowskiego zostanie spełnione? Bayern chce piłkarza Juventusu!

- Bayern Monachium rozważa wypożyczenie Gonzalo Higuaina, ale Juventus wolałby transfer definitywny - informuje Luca Momblano, znany włoski dziennikarz. Argentyńczyk miałby zostać zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i nieco odciążyć Polaka wobec dużej liczby spotkań.
Posiadanie rezerwowego byłoby dobre i dla mnie, i dla Bayernu. Nie wiem jeszcze, co się wydarzy, ale coś jest narzeczy. Klub musi sprowadzić piłkarza, który będzie w stanie pomóc od razu. Nie możemy czekać na niego np. dwóch lat. Dzięki posiadaniu zmiennika mógłbym czasami odetchnąć, obejrzeć mecz z innej perspektywy, wyciągać wnioski na temat gry drużyny beze mnie i później wprowadzać je w życie

- powiedział Robert Lewandowski w niedawnej rozmowie z "Kickerem", domagając się sprowadzenia drugiego napastnika. Wygląda na to, że Bayern pracuje nad spełnieniem życzenia polskiego napastnika.

Jeszcze rok temu Gonzalo Higuain był uznawany za jednego z czołowych napastników na świecie. Tyle tylko, że od tego czasu wiele się zmieniło. Po transferze Cristiano Ronaldo do Juventusu zabrakło dla Argentyńczyka miejsca w zespole, więc został wypożyczony do Milanu, gdzie kompletnie zawiódł. W 15 meczach w Milanie zdobył łącznie zaledwie sześć bramek. Czyli o jedną więcej, niż od stycznia do maja w barwach Chelsea, która również wypożyczyła go z Juventusu.

Zobacz wideo

Kontrakt 31-letniego Higuaina wygasa dopiero w czerwcu 2021 roku. I choć Juventus rozważa sprzedaż Mario Mandżukicia, a nowym trenerem zespołu został Maurizio Sarri, który jest fanem stylu gry Higuaina, to Argentyńczyk prawdopodobnie zostanie sprzedany. Higuain zarabia aż 7,5 miliona euro rocznie, a Juve nie zamierza dalej płacić mu tak wysokiej pensji. Problem w tym, że napastnik nie chce renegocjować umowy, ani nie jest zainteresowany grą w żadnym innym włoskim klubie.

Wstępnie zainteresowana była nim Roma, ale Nicolas Higuain (brat i agent piłkarza) oświadczył, że taki transfer nie wchodzi w grę. Jak informuje Luca Momblano, włoski dziennikarz, napastnikiem interesuje się także Bayern Monachium. Problem w tym, że Bawarczycy, tak jak Roma, najchętniej by go wypożyczyli. Dyrektor sportowy Juve Fabricio Paratici na razie nie wyraża zgody na taki rodzaj transakcji.

Robert Lewandowski doczeka się zmiennika?

Jeśli jednak mistrzowie Niemiec i Włoch doszliby do porozumienia, to Argentyńczyk prawdopodobnie pełniłby funkcję zmiennika Roberta Lewandowskiego, króla strzelców Bundesligi. Chyba, że trener Niko Kovac odszedłby od swojej preferowanej taktyki z jednym wysuniętym napastnikiem, to Higuain mógłby grać z Lewandowskim razem w duecie.

W przeszłości Higuain występował w takich klubach jak: River Plate, Real Madryt i Napoli, z którego trafił do Juventusu.

Więcej o: