Niemieckie media zdradziły, dlaczego Mats Hummels odszedł z Bayernu Monachium

Zepchnięty na boczny tor w drużynie, niechciany przez Niko Kovaca. W końcu sam poprosił o transfer. Niemieckie media zdradzają powody, dla których Mats Hummels zdecydował się na odejście z Bayernu Monachium i powrót do Borussii Dortmund.

1 lipca bieżącego roku Mats Hummels oficjalnie zostanie zawodnikiem Borussii Dortmund, największego ligowego rywala Bayernu Monachium. Dla reprezentanta Niemiec będzie to powrót do klubu, w barwach którego występował w latach 2008-2016. Zdaniem niemieckich mediów dortmundczycy za swojego byłego zawodnika zapłacą 20 mln euro.

Zobacz wideo

Znamy powody odejścia Hummelsa

Kilka dni po ogłoszeniu transferu Hummelsa, niemieckie media zdradziły, dlaczego zawodnik zdecydował się na odejście z drużyny mistrzów Niemiec. Zdaniem magazynu "Kicker" oraz portalu tz.de, Hummels od kilku miesięcy znajdował się na "bocznym torze" w monachijskiej drużynie, nie integrował się z nią. Obrońca w Dortmundzie będzie jednym z najważniejszych zawodników. Będzie dowodzić Borussią, na co nie mógł liczyć w Bayernie. Do tej pory uważano, że jest to efekt braku zaufania Niko Kovaca, ale okazuje się, że może się kryć za tym więcej przyczyn. "Hummels wykatapultował się poza krąg kolegów z drużyny jednym twittem ze stycznia. Chodziło o ankietę Kickera, w której z 214 piłkarzy Bundesligi, aż 15 proc. odpowiedziało, że to własnie on był rozczarowaniem rundy jesiennej" - pisze portal tz.de. Zawodnik odpisał na Twitterze: "Miałem trochę czasu i zrobiłem sobie osobiste podsumowanie rundy: 15 meczów, w tym 10 zwycięstw, 3 remisy, dwie porażki. Bramki 28:8 z czego 9 meczów na zero z tyłu. Niech każdy sobie sam wyciągnie wnioski". Drużyna potraktowała to, jako przypisywanie sobie sukcesów drużyny, co wszystkim się nie spodobało. 

To wszystko doprowadziło do tego, że 30-latek poprosił władze klubu o zgodę na odejście, o czym poinformował Uli Hoeness. - To było wyraźne życzenie Matsa i jego ojca - przyznał prezes mistrzów Niemiec. O tym, że Hummels planował odejście od kilku miesięcy może też świadczyć to, że jakiś czas temu rozpoczął remont domu w Dortmundzie, szykując go na swój powrót.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.