Bayern Monachium blisko wielkiego transferu. 90 milionów euro!

"SportBild" informuje, że Bayern Monachium ustalił wszystkie kwestie dotyczące transferu Leroya Sane. Ostateczną decyzję ma jednak podjąć sam piłkarz, który zaczyna kręcić nosem. Możliwe jednak, że to tylko gra na podbicie swojego kontraktu.

Jak informuje "SportBild", Manchester City doszedł do porozumienia z Bayernem Monachium w sprawie transferu Leroya Sane. Decyzja jest jednak uzależniona od chęci samego piłkarza, który nadal się waha. Niemiecka gazeta podaje, że cena za skrzydłowego wyniesie około 90 milionów euro. 

Sane obecnie zarabia 9,3 mln euro rocznie, a Manchester City daje mu nową ofertę na 11 milionów euro rocznie. Bayern z kolei oferuje 13 milionów, ale sam Sane chciałby zarabiać 20 milionów euro rocznie. Bayern ma trochę wolnych środków na pensje po tym, jak pozbył się bardzo wysokich zarobków Ribery'ego.

Zobacz wideo

Wszyscy chcą Sane w Bayernie

Angielskie media podają jednak, że Niemiec nie jest przekonany do transferu i miał powiedzieć swoim znajomym, że chętnie by został w drużynie Guardioli. - Wszyscy go tu chcą, ale zobaczymy, co się wydarzy. Musimy czekać na oficjalne potwierdzenie - powiedział niedawno Robert Lewandowski.

Negocjacje między Bayernem a Manchesterem ciągną się od kilku tygodni.  Lewandowski liczy jednak, że na Sane wzmocnienia bawarskiej ekipy nie skończą się. - Jeśli chcemy myśleć o kolejnych celach w następnym sezonie, to musimy podjąć jeszcze jakieś kroki na rynku transferowym. Jeśli chcemy pokonać Dortmund, który się wzmacnia, to potrzebujemy nowych piłkarzy - dodał. Jak informuje "Bild", jeśli negocjacje między klubami zakończą się niepowodzeniem, Bawarczycy będą chcieli sprowadzić Yannicka Ferreirę Carrasco z Dalian Yifang.

Więcej o: