Bayern Monachium podjął ważną decyzję dotyczącą Marcela Zylli. Będzie bliżej pierwszego zespołu

Reprezentant Polski do lat 20, Marcel Zylla, został przesunięty do rezerw Bayernu Monachium. To awans napastnika, który w dwóch poprzednich sezonach grał w drużynie Bayernu U19.

Bayern Monachium, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformował, że ośmiu zawodników drużyny U19 zostanie przesuniętych do drugiego zespołu. Wśród nich znajdzie się młodzieżowy reprezentant Polski, Marcel Zylla, który ostatnio wystąpił na MŚ U20 w Polsce.

Zobacz wideo

Zylla jest piłkarzem Bayernu od 2010 roku. W trakcie kariery przeszedł już przez wszystkie szczeble młodzieżowe w zespole z Bawarii, a przez ostatnie dwa sezony grał w drużynie do lat 19. Teraz znajdzie się w kadrze zespołu, który w ubiegłym sezonie wygrał rozgrywki Regionalligi (4. poziom rozgrywek), dzięki czemu awansował do 3. Bundesligi.

W zespole prowadzonym przez Holgera Seitza, Zylla będzie rywalizował o miejsce w pierwszym składzie m.in. z Maximilianem Franke, Joshuą Zirkzee czy Kwasim Okyere Wriedtem. 19-latek szanse na wywalczenie miejsca w podstawowej jedenastce będzie miał jednak spore, bo z drugiej drużyny mistrzów Niemiec odszedł jeden z jej najlepszych strzelców, Koreańczyk Woo-yeong Jeong, którego za 4,5 mln euro wykupił SC Freiburg.

Przesunięcie Zylli do rezerw prawdopodobnie oznacza, że latem nie odejdzie on na wypożyczenie do innego zespołu. Kilka tygodni temu w mediach pojawiły się informacje o tym, że zawodnikiem interesuje się Legia, ale teraz temat wydaje się być zamknięty.

Więcej o: