Oficjalnie! Sensacyjny transfer na linii Bayern Monachium - Borussia Dortmund

Mats Hummels wraca do Borussii Dortmund. W środę Bayern Monachium i BVB osiągnęły porozumienie dotyczące transferu obrońcy, który w Dortmundzie grał w latach 2008-2016 - czytamy na oficjalnej stronie mistrzów Niemiec.

Mats Hummels zostanie zawodnikiem Borussii Dortmund, największego ligowego rywala Bayernu Monachium. Dla reprezentanta Niemiec będzie to powrót do klubu, w barwach którego występował w latach 2008-2016. Zdaniem niemieckich mediów dortmundczycy za swojego byłego zawodnika zapłacą 20 mln euro.

"W środę FC Bayern i BVB osiągnęły porozumienie dotyczące transferu środkowego obrońcy. Obydwie strony uzgodniły, że szczegóły dotyczące transakcji nie zostaną opublikowane. Przed Hummelsem testy medyczne w Dortmundzie" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Bayernu.

Legenda klubu krytykuje transfer

Takie postępowanie działaczy Bayernu Monachium krytykuje Lothar Matthaeus, były piłkarz zespołu z Bawarii. - Nie puściłbym Hummelsa, ale na pewno nie za takie pieniądze, o których się dyskutuje. Jeśli Bayern faktycznie go sprzeda, wzmocni swojego największego rywala w walce o mistrzostwo - stwierdził Matthaeus na łamach "Bilda". Podkreślił jednak, że stoper zagrał świetną drugą część sezonu. - Moim zdaniem gra znacznie lepiej, odkąd nie jest powoływany do reprezentacji Niemiec - dodał.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.