Thomas Mueller może zostać jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Kosmiczna propozycja

Thomas Mueller otrzymał propozycję gry w Chinach - informuje magazyn "Kicker". Zdaniem niemieckich dziennikarzy, piłkarz Bayernu Monachium po transferze do Azji stałby się jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy świata.

25 mln euro - tyle miałaby wynosić pensja Thomasa Muellera, gdyby zaakceptował on ofertę jednego z chińskich klubów, o której informuje magazyn "Kicker". Otrzymując dwukrotną podwyżka w stosunku do pensji w Bayernie Monachium, stałby się on jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy świata.

Zobacz wideo

Niemieccy dziennikarze podkreślają jednak, że 29-latek na razie z oferty skorzystać nie zamierza, bo - jak sam mówi - jest za młody na to, by wyjeżdżać do Chin. To zatem kolejna propozycja transferu, z której ofensywny zawodnik nie skorzysta. W przeszłości miał bowiem kilka ofert, ale nigdy nie myślał o odejściu z Bayernu, którego jest wychowankiem.

Mueller do pierwszej drużyny monachijczyków trafił w lipcu 2009 roku. Od tamtej pory rozegrał w niej 485 spotkań, w których strzelił 185 goli i zaliczył 167 asyst.

Więcej o: