Hit transferowy? Borussia Dortmund blisko pozyskania piłkarza Bayernu Monachium! Kovac się zgodził

Borussia Dortmund podjęła rozmowy z Bayernem Monachium w sprawie pozyskania Matsa Hummelsa - informuje Bild. Za to Sky dodało, że transfer jest bardzo bliski zrealizowania. Co ważne, zgodę na ten transfer wyraził trener Niko Kovac.

Mats Hummels rozpoczął swoją karierę w Bayernie Monachium. Jednak w 2008 roku odszedł do Borussii Dortmund na wypożyczenie, po czym został sprzedany i grał w tym klubie do 2016 roku. Wtedy zdecydował się na powrót do Monachium - Bayern zapłacił za niego 35 mln euro (pozyskał go na rok przed końcem kontraktu z BVB). Miniony sezon był jednak bardzo trudny dla Hummelsa, który często siedział na ławce rezerwowych. Łącznie rozegrał 33 mecze, z czego 21 w Bundeslidze. Z tego względu zgodę na odejście Hummelsa wyraził trener Niko Kovac.

Zobacz wideo

Bayern Monachium dostanie 30 mln euro za Hummelsa?

Kłopoty Hummelsa chce wykorzystać Borussia Dortmund. Według Sky rozmowy w sprawie transferu są dalece zaawansowane, a sam piłkarz jest bliski powrotu do swojego byłego klubu. 30-latek miałby kosztować ok. 30 mln euro, choć Bild podaje, że chodzi o nieco niższą kwotę, rzędu 15-20 mln.

Więcej o: