Dawid Kownacki o krok od transferu. Może kosztować nawet 10 mln euro!

Dawid Kownacki jest o krok od transferu definitywnego z Sampdorii Genua do Fortuny Duesseldorf.

Dawid Kownacki trafił do Fortuny Duesseldorf zimą. Polak został wypożyczony na pół roku z włoskiej Sampdorii Genua, a Niemcy jednocześnie zapewnili sobie opcję pierwokupu naszego napastnika. Już pierwsze informacje na ten temat mówiły, że jeśli Fortuna zdecyduje się wykupić Kownackiego latem, będzie musiała zapłacić za niego rekordowe dla siebie 9-10 milionów euro.

Zobacz wideo

22-latek wystąpił w 10 meczach Bundesligi, w których strzelił cztery gole. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski przekonał do siebie trenera Friedhelma Funkela oraz działaczy Fortuny Duesseldorf. Dziś wszystko wskazuje na to, że już niedługo Kownacki zostanie na stałe wykupiony przez niemiecki klub z Sampdorii.

- Jest duża szansa, że kwestia transferu rozstrzygnie się jeszcze w tym tygodniu - powiedział WP SportowymFaktom agent zawodnika, Marcin Kubacki.

Kownacki trafił do Sampdorii latem 2017 roku z Lecha Poznań. O ile pierwszy sezon w wykonaniu polskiego napastnika był obiecujący, o tyle przez pierwsze pół roku drugich rozgrywek, 22-latek grał bardzo mało. Właśnie niezadowalająca liczba minut była głównym czynnikiem, który skłonił Kownackiego do zamienienia Włoch na Niemcy.

Więcej o: