Były piłkarz Legii Warszawa w "11" sezonu. Jeden z najlepiej rozwijających się zawodników

Słowak Ondrej Duda znalazł się w jedenastce najbardziej rozwijających się piłkarzy sezonu 2018/2019. Zestawienie to przygotowała firma Driblab, która zajmuje się analizą danych sportowych. Obok byłego piłkarza Legii Warszawa są m.in. Paco Alcacer i Duvan Zapata.

Drilab przeanalizował piłkarzy występujących w sezonie 2018/2019. Analitycy brali pod uwagę takie aspekty gry, jak m.in: liczba goli w stosunku do liczby strzałów, kontakty z piłką w polu karnym rywala, asysty, liczba straconych piłek oraz procent, w jakim piłkarz bierze udział we wszystkich akcjach swojej drużyny.

Zobacz wideo

W jedenastce wybranej przez Drilab są zawodnicy nie tyle najlepsi w sezonie 2018/2019, co tacy, którzy poczynili największe postępy w stosunku do poprzedniego roku. Wśród nich znalazł się m.in. Ondrej Duda, zawodnik Herthy Berlin. - Nie twierdzimy, że Ondrej Duda grał lepiej niż Jadon Sancho, ale Duda miał znacznie wyższy wzrost procentowy niż angielski skrzydłowy, ponieważ Sancho miał już bardzo pozytywny wynik w zeszłym sezonie - tłumaczyli naukowcy decyzje o wyborze Słowaka do jedenastki oraz o umieszczeniu Sancho jedynie na ławce. 

Duda wyróżnionyDuda wyróżniony https://driblab.com/2019/06/03/most-improved-players-of-the-season-2018-19/

Duda w zakończonym sezonie w 35 spotkaniach miał 11 goli i 7 asyst. Z kolei w poprzednich rozgrywkach miał tylko jedną bramkę. - Ondrej Duda był jedną z największych pozytywnych niespodzianek tego sezonu - podsumował Drilab.

Więcej o: