Niemiecki trener siedział na meczu z wędką w ręku. Protest przeciwko decyzji swojego klubu

Nietypowy protest niemieckiego trenera, Markusa Kaya. Został on zwolniony z piątoligowego zespołu TV Jahn Hiesfeld na dzień przed zakończeniem sezonu. O wszystkim dowiedział się z aplikacji WhatsApp, a potem usłyszał od prezydenta klubu, że "może nawet iść na ryby". Efekt? W ostatnim meczu siedział przy linii bocznej z wędką w ręku.

- Po porażce z S.C. Velbert prezydent klubu Dietrich Hülsemann napisał do mnie i dyrektora Thomasa Drotbooma na WhatsAppie, że nasze kontrakty nie zostaną przedłużone. Mieliśmy plany, by kontynuować współpracę nawet po spadku. Jego reakcja była wyrazem braku szacunku - powiedział w rozmowie z magazynem 11Freunde Markus Kay.

Zobacz wideo

37-letni trener został zwolniony z niemieckiego TV Jahn Hiesfeld na kolejkę przed końcem sezonu. Prezydent klubu dodał także w rozmowie z mediami, że piłkarze i sztab trenerski nie muszą nawet przychodzić na ostatni mecz sezonu i mogą chociażby pójść na ryby. Kay potraktował te słowa serio. Ostatnie spotkanie z TVS Meerbush oglądał z wędką w ręku i w stroju odpowiednim do wędkowania. Taką oto formę nietypowego protestu 37-latek wybrał w reakcji na zwolnienie go z pracy.

Więcej o: