Robert Lewandowski jest zdecydowany. Dał ważną wskazówkę co do przyszłości

Robert Lewandowski w rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie Bayernu Monachium dał wskazówkę co do swojej przyszłości. Wygląda na to, że Polak zamierza przedłużyć kontrakt i powalczyć o prześcignięcie Karla-Heinze Rummenigge pod względem liczby goli w Bundeslidze dla Bayernu.

Robert Lewandowski znajduje się na trzecim miejscu wśród najlepszych strzelców Bayernu Monachium w Bundeslidze. Przed nim są tylko Gerg Mueller (365 goli) i obecny prezes piłkarskiej sekcji klubu Karl-Heinz Rummenigge (162). - Do końca mojej kariery pozostało jeszcze wiele lat. Muszę nadal pracować - stwierdził Lewandowski, sugerując, że zamierza przedłużyć wygasający w 2021 roku kontrakt. 

Zobacz wideo

Robert Lewandowski zacznie rozmowy z Bayernem

Napastnik Bayernu i reprezentacji Polski kilka dni temu mówił, że "negocjacje dopiero się zaczną". - Pamiętajmy, że z Bayernem wiąże mnie jeszcze dwuletnia umowa, to nie jest tak, że zaraz usiądę i będę wybierał klub. Poza tym gram w zespole, który jest w ścisłym topie, więc tak naprawdę nie ma tak wielu możliwości, gdybym chciał przenieść się do równie mocnej drużyny. Jestem w Monachium szczęśliwy, znam też plany dotyczące zespołu. Spokojnie czekam na to, co się wydarzy. Nigdy wcześniej nie miałem z szefami Bayernu tak dobrych kontaktów jak teraz. Odkąd przybyłem do Monachium, to mój najlepszy czas w klubie - stwierdził Lewandowski kilka dni temu, który w minionym sezonie po raz czwarty został królem strzelców Bundesligi. Lepszym wynikiem może pochwalić się jedynie Gerd Mueller, który siedmiokrotnie zdobywał ten tytuł. - To dla mnie ogromny zaszczyt, być za taką legendą - powiedział Polak.

Więcej o: